Galeria Miejska

zapowiedzi archiwum szkoła kontakt
Godziny otwarcia
Galerii Miejskiej Zespołu Szkół Plastycznych
im.Piotra Michałowskiego w Rzeszowie

poniedziałek- 8.00-16.00
wtorek- 10.00-18.00
środa- 10.00-18.00
czwartek- 9.00-17.00
piątek-10.00-18.00
sobota 10.00-18.00
niedziela- nieczynne

Galeria Miejska 17.01-24.02.2019
ART AND SCIENCE
Sztuka bioróżnorodności

Projekt 2nd Art & Science Sztuka Bioróżnorodności powstał z inicjatywy Instytutu Biologi Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN
Fundacji Nenckiego Wspierania Nauk Biologicznych w Warszawie,Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu oraz Wydziału Sztuki i Instytutu Filozofii
Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Wystawa w Galerii Miejskiej ZSP jest owocem biologicznych inspiracji studentów i wykładowców szkół artystycznych z Rzeszowa, Poznania, Torunia.
Do 24 lutego na ścinach galerii można podziwiać prace z takich dziedzin sztuki jak malarstwo, grafika i fotografika.
Prezentacja jest niezwykle cziekawa i warta zobaczenia choćby ze wzglęędu na to by się przekonać jak różnorodne skojarzenia mogą wywoływać zagadnienia biologiczne (pozornie nie wiele mające ze sztuką) w głowach artystów plastyków.Zdjęcia z midisarzu wystawy, który odbył się 1.02.2019 r.o godzinie 18.18.
Po wernisażu wystawy ART AND SCIENCE Sztuka bioróżnorodności odbyło się spotkanie z absolwentem ZSP w Rzeszowie Nikodemem Szpunarem.

Nikodem Szpunar należy do młodego pokolenia projektantów. Projektuje meble, przedmioty użytkowe i wnętrza, a także scenografie i witryny sklepowe. Najchętniej pracuje w drewnie. Zamiłowania do tego materiału wyniósł z domu – jego ojciec i dziadek własnoręcznie wykonywali meble i inne przedmioty z drewna. Absolwent Wydziału Wzornictwa Przemysłowego warszawskiej ASP. Wykształcenie uzupełniał w National College of Art & Design w Dublinie. Doświadczenie zdobył współpracując ze studiem projektowym Tomka Rygalika oraz markami Paged Meble, Gamet i Ervive. Od 2010 roku należy do grupy projektowej PG13. W 2013 roku, wraz z Kamilą Niedźwiecką i Kornelią Szpunar, założył pracownię Studio Szpunar.

Projektowane przez Szpunara drewniane meble mają proste formy i mogą spełniać różne funkcje, w zależności od potrzeb użytkownika. Mebel Madame może być pufem, stolikiem i schowkiem. Biurko dla firmy Ervive można złożyć i rozłożyć samodzielnie za pomocą jednego klucza. Fotel Prop dla Paged Meble ma wygodne siedzisko i ruchome oparcie. Wszystkie są starannie wykonane, w duchu tradycyjnego rzemiosła. Szpunar pokazywał swoje prace na wielu wystawach i targach, m.in. na Arena Design w Poznaniu, BWA we Wrocławiu, Łódź Design Festival , DMY w Berlinie, Tent w Londynie i na sławnych, mediolańskich Salone Internazionale del Mobile. Jest laureatem pierwszej nagrody w międzynarodowym konkursie make me! 2010, organizowanym w ramach Łódź Design Festival.
Zdobył też trzecią nagrodę w konkursie firmy TON „Stół dla młodych”.GALERIA ABSOLWENTA


Na pierwszym piętrze naszej galerii znajduje się „Galeria Absolwenta” - stała ekspozycja prezentująca prace absolwentów rzeszowskiego plastyka, przekazane na rzecz naszej placówki. Wszystkich absolwentów zainteresowanych zaistnieniem w ramach tej ekspozycji prosimy o przekazywanie swoich dzieł.

Ze względu na ograniczoną ilość miejsca prosimy by prace nie przekraczały formatu A4.Zapraszamy do odwiedzenia wystawy